
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1218 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Insulating, High Temperature |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyimide |
| Thickness: | 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm) |
| Width: | 4.00" (101.60mm) Dia |
| Length: | - |
| Color: | Amber |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 356°F (180°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 1218 CIRCLE-4.000"-100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED 1/2"X 2" 100/PK
TAPE DBL COAT 13/16" DIA 1000/RL
TAPE ADH TRAN 9 1/4"X9 1/4" 25RL
JUMPER-H1503TR/A2015G/H1503TR 6"
DC DC CONVERTER 28V 150W
RES MF 1/4W 0.5% AXIAL
TAPE INSUL AMBER 4" DIA 100/ROLL