
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5421 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Polyethylene |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | UHMW Polyethylene |
| Thickness: | 0.0067" (6.7 mils, 0.170mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0017" (1.7 mils, 0.043mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm) |
| Width: | 0.47" (11.94mm) |
| Length: | 108' (32.9m) 36 yds |
| Color: | Clear |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -30°F ~ 225°F (-34°C ~ 107°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 5421 0.47" X 36YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ALUM FOIL SIL 4" DIA 100/RL
TAPE DBL COATED 1 1/2"X 9" 15/PK
TAPE ALUM FOIL SIL 5/8"X 60YDS
XTAL OSC XO 159.3750MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 54POS 2.54MM
TAPE POLYETHYLENE 0.47"X 36YD
DC DC CONVERTER 48V 75W