
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ RP32 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Acrylic Foam |
| Thickness: | 0.0320" (32.0 mils, 0.813mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 0.50" (12.70mm) 1/2" dia |
| Length: | - |
| Color: | Gray |
| Usage: | Bonding |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6 |
Current price of 3M RP32 CIRCLE-0.5"-5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT BLK 1"X 2" 100/PK
TAPE POLYETHYLENE 5.67"X 36YD
TAPE ELECT AMBER 5"X 6" 25/ROLL
RES 37.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
SFERNICE THIN FILMS
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM
TAPE DBL COAT GRAY 1/2" DIA 5/RL