
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5423 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Polyethylene |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | UHMW Polyethylene |
| Thickness: | 0.0120" (12.0 mils, 0.305mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0100" (10.0 mils, 0.254mm) |
| Width: | 5.67" (144.00mm) |
| Length: | 108' (32.9m) 36 yds |
| Color: | Clear |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -30°F ~ 225°F (-34°C ~ 107°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 5423 5.67" X 36YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ELECT AMBER 5"X 6" 25/ROLL
TAPE LEAD 1 1/2"X 10 1/2" 100/RL
TAPE DBL COATED NAT 4"X 5" 25/PK
XTAL OSC XO 16.9344MHZ CMOS SMD
JUMPER-H1505TR/A3049A/H1505TR 8"
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
TAPE POLYETHYLENE 5.67"X 36YD