
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1205 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Electrical |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyimide |
| Thickness: | 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm) |
| Width: | 5.00" (127.00mm) |
| Length: | 6.00" (152.40mm) |
| Color: | Amber |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 32°F ~ 311°F (0°C ~ 155°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 1205 5" X 6"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE LEAD 1 1/2"X 10 1/2" 100/RL
TAPE DBL COATED NAT 4"X 5" 25/PK
TAPE MASKING NAT 3/4"X 5" 500/RL
CAP ALUM 4500UF 100V SCREW
FUSE 315A 1.2KVAC INDIC
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.5MM
TAPE ELECT AMBER 5"X 6" 25/ROLL