
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 420 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Lead Foil |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Lead Foil |
| Thickness: | 0.0068" (6.8 mils, 0.173mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0021" (2.1 mils, 0.053mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0047" (4.7 mils, 0.119mm) |
| Width: | 1.50" (38.10mm) 1 1/2" |
| Length: | 10.50" (266.70mm) 10 1/2" |
| Color: | Silver |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -60°F ~ 225°F (-50°C ~ 106°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 420 1.5" X 10.5"-100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED NAT 4"X 5" 25/PK
TAPE MASKING NAT 3/4"X 5" 500/RL
TAPE ALUM FOIL 1/2"X 7" 250/RL
XTAL OSC XO 23.1481MHZ CMOS SMD
CONN PLG HSG MALE 8POS INLINE
TAPE LEAD 1 1/2"X 10 1/2" 100/RL
DC DC CONVERTER 3.3V 264W