
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 427 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Aluminum Foil |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Aluminum, Dead Soft |
| Thickness: | 0.0046" (4.6 mils, 0.117mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0018" (1.8 mils, 0.046mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0028" (2.8 mils, 0.071mm) |
| Width: | 0.50" (12.70mm) 1/2" |
| Length: | 0.75" (19.05mm) 3/4" |
| Color: | Silver |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -65°F ~ 300°F (-54°C ~ 149°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3 |
Current price of 3M 427 0.5" X 0.75"-250 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DAMP 9 1/4"X 1 1/4" 25/RL
TAPE DBL COATED GRY 1"X 10" 6/PK
TAPE ALUM FOIL 3/4"X 5" 100/RL
TAPE ALUM FOIL 1/2"X 3/4" 250/RL