
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3903 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Duct Cloth |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Vinyl |
| Thickness: | 0.0065" (6.5 mils, 0.165mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 20.00" (508.00mm) |
| Length: | 108' (32.9m) 36 yds |
| Color: | Red |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 3903 20IN X 36YD RED is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT WHT 1"X 3" 100/PK
TAPE ADH TRN 1 1/2"X8 5/8" 100RL
TAPE FILM CLEAR 2.83"X 72YDS
MEMS OSC XO 40.5000MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC XO 81.982492MHZ CMOS SM
HEATSHRINK BOOT SZ42 BLACK
TAPE DUCT CLOTH RED 20"X 36YDS