
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3380 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Aluminum Foil |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Aluminum Foil |
| Thickness: | 0.0033" (3.3 mils, 0.084mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0013" (1.3 mils, 0.033mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 0.75" (19.05mm) 3/4" |
| Length: | 8.00" (203.20mm) |
| Color: | Silver |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -30°F ~ 260°F (-34°C ~ 127°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3 |
Current price of 3M 3380 0.75" X 8"-100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE LAMINATING 3/4"X 4" 100/RL
TAPE DBL COAT GRAY 8"X 9" 2/PACK
TAPE ELECT AMB 3"X 9 1/4" 25/RL
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ HCSL
RES WW 1W 1% AXIAL
M40X1.5 STRAIGHT THROUGH
TAPE ALUM FOIL 3/4"X 8" 100/RL