
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4466B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Foam |
| Thickness: | 0.0625" (62.5 mils, 1.588mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 1.25" (31.75mm) 1 1/4" dia |
| Length: | - |
| Color: | Black |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 120°F (49°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 4466B CIRCLE-1.25"-500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE INSUL 1 1/2"X 9 1/4" 100/RL
TAPE GLS CLOTH 4"X 10 1/2" 25/RL
TAPE INDICATOR WHITE 3"X 36YDS
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 12POS
DC DC CONVERTER 48V 200W
TAPE DBL COAT 1 1/4" DIA 500/RL