
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1218 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Insulating, High Temperature |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyimide |
| Thickness: | 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm) |
| Width: | 1.50" (38.10mm) 1 1/2" |
| Length: | 9.25" (234.95mm) 9 1/4" |
| Color: | Amber |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 356°F (180°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 1218 1.5" X 9.25"-100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE GLS CLOTH 4"X 10 1/2" 25/RL
TAPE INDICATOR WHITE 3"X 36YDS
TAPE DBL COAT GRAY 10"X 10" 2/PK
XTAL OSC XO 24.8833MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 33.3000MHZ H/LV-CMOS
CONN HDR 60POS SMD GOLD
TAPE INSUL 1 1/2"X 9 1/4" 100/RL