
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ 4991 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Film |
| Thickness: | 0.0900" (90.0 mils, 2.286mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 10.00" (254.00mm) |
| Length: | 15' (4.6m) 5 yds |
| Color: | Gray |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 10-5-4991 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE MASKING RED 7"X 9" 10/PACK
TAPE INDICATOR WHITE 1/4"X 5YDS
TAPE ALUM FOIL SIL 7/16"X 60YDS
RES 189 OHM 0.1% 1/4W 1206
RES 33K OHM 0.1% 1/16W 0402
ERL-07 174 1% T-1 RLR07C1740FS R
TAPE DBL COATED GRAY 10"X 5YDS