
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1350F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Film |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyester Film |
| Thickness: | 0.0025" (2.5 mils, 0.064mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0015" (1.5 mils, 0.038mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm) |
| Width: | 3.78" (96.00mm) |
| Length: | 216' (66.0m) 72 yds |
| Color: | Black |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 266°F (130°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 1350F-1 3.78" X 72YD-BLACK is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED 1 1/2"X 6" 15/PK
TAPE DBL COAT WHT 6"X 9" 2/PACK
TAPE PHOTO RED 3/4"X 9" 100/ROLL
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24VDC
337 SERIES (.156" (3.96MM) CONTA
CONN PC PIN CIRC .018DIA GOLD
TAPE ELECTRICAL BLK 3.78"X 72YDS