
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Scotch® 69 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Electrical |
| Adhesive: | Silicone Thermosetting |
| Backing, Carrier: | Glass Cloth |
| Thickness: | 0.0070" (7.0 mils, 0.178mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm) |
| Width: | 1.00" (25.40mm) |
| Length: | 15' (4.6m) 5 yds |
| Color: | White |
| Usage: | Insulating, High Temperature |
| Temperature Range: | 32°F ~ 392°F (0°C ~ 200°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4 |
Current price of 1-5-69 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE GLASS CLOTH 1"X 8" 100/RL
TAPE DBL COAT WHT 1"X 10" 10/PK
TAPE ALUM FOIL SIL 1/8"X 60YDS
TAPE ELECTRICAL WHITE 1"X 5YDS