
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 465 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Adhesive Transfer |
| Adhesive: | Acrylic, 400 |
| Backing, Carrier: | Polycoated Kraft Liner |
| Thickness: | 0.0055" (5.5 mils, 0.140mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0020" (2.0 mils, 0.050mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 6.00" (152.40mm) |
| Length: | 8.63" (219.08mm) 8 5/8" |
| Color: | Clear |
| Usage: | Bonding |
| Temperature Range: | 70°F ~ 100°F (21°C ~ 38°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 465 6" X 8.625"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED 8"X 1 1/4" 10/PK
TAPE LEAD FOIL SIL 0.71"X 36YDS
TAPE DBL COATED 2"X 1 1/4" 25/PK
5" PRE-CRIMP A2016B BLACK
CIR BRKR MAG-HYDR
TAPE SPLIC CLR 6"X 8 5/8" 25/RL
DC DC CONVERTER 2V 30W