
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5423 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Polyethylene |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | UHMW Polyethylene |
| Thickness: | 0.0120" (12.0 mils, 0.305mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0100" (10.0 mils, 0.254mm) |
| Width: | 3.00" (76.20mm) |
| Length: | 108' (32.9m) 36 yds |
| Color: | Clear |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -30°F ~ 225°F (-34°C ~ 107°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3-36-5423 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED CLEAR 1"X 1" 5PK
TAPE DBL COATED 1 1/2"X 5" 25/PK
TAPE ALUM FOIL 6"X 8 5/8" 25/RL
CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP
LED HS IN LOW PROFILE ST
CONN COVER MINI CON-X CABLE
TAPE POLYETHYLENE CLR 3"X 36YDS