
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9495LE |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyester |
| Thickness: | 0.0067" (6.7 mils, 0.170mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0062" (6.2 mils, 0.157mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0047" (4.7 mils, 0.119mm) |
| Width: | 1.00" (25.40mm) |
| Length: | 1.00" (25.40mm) |
| Color: | Clear |
| Usage: | Bonding |
| Temperature Range: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 5-9495LE-1S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED 1 1/2"X 5" 25/PK
TAPE ALUM FOIL 6"X 8 5/8" 25/RL
TAPE MASKING TAN 6"X 6" 50/ROLL
8T 28C 26#20 2#16 RECP
TOWER 45MM STEADY 12V RG BZ
LED DRIVER CV AC/DC 24V 1.05A
TAPE DBL COATED CLEAR 1"X 1" 5PK