
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4496B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic, 430 |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Foam |
| Thickness: | 0.0625" (62.5 mils, 1.588mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 7.00" (177.80mm) |
| Length: | 8.00" (203.20mm) |
| Color: | Black |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 158°F (70°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 4496B 7" X 8"-10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ALUM FOIL SIL 3" DIA 100/RL
TAPE ALUM FOIL 3"X 1 1/4" 25/RL
TAPE FILM AMBER 4" DIA 100/ROLL
RES 53.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LV
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
TAPE DBL COATED BLK 7"X 8" 10/PK