
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 438 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Aluminum Foil |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Aluminum Foil |
| Thickness: | 0.0072" (7.2 mils, 0.183mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0022" (2.2 mils, 0.056mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm) |
| Width: | 10.00" (254.00mm) |
| Length: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Color: | Silver |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -65°F ~ 300°F (-54°C ~ 149°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 438 10" X 60YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE FILM AMBER 6"X 6" 25/ROLL
TAPE POLYETHYLENE 3.78"X 36YD
TAPE MASK NAT 3 1/2" DIA 100/RL
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/4W 1206
XTAL OSC XO 26.9730MHZ CMOS SMD
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
TAPE ALUM FOIL SILVER 10"X 60YDS