
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Scotch® 2364 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Masking |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Crepe Paper |
| Thickness: | 0.0065" (6.5 mils, 0.165mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 1.38" (34.93mm) 1 3/8" |
| Length: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Color: | Tan |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 300°F (149°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4 |
Current price of 3M 2364 1.375" X 60YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DAMP FOIL 3/4"X 1.5" 250/RL
LGT DUTY TREAD ROLL 1"X60' WHITE
TAPE GLASS CLOTH 1 7/8"X 36YD
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
TAPE MASKING TAN 1 3/8"X 60YDS