
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5451 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Glass Cloth |
| Adhesive: | Silicone Thermosetting |
| Backing, Carrier: | PTFE (Polytetrafluoroethylene) |
| Thickness: | 0.0056" (5.6 mils, 0.142mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0024" (2.4 mils, 0.061mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0032" (3.2 mils, 0.081mm) |
| Width: | 1.88" (47.63mm) 1 7/8" |
| Length: | 108' (32.9m) 36 yds |
| Color: | Brown |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -100°F ~ 500°F (-73°C ~ 260°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 5451 1.875" X 36YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE LEAD FOIL SIL 1 3/4"X 36YDS
TAPE ELECT AMB 1/2"X 2" 100/ROLL
TAPE DBL COAT WHT 1/2"X 8" 15/PK
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVPECL
SHUT-OFF VALVE
TAPE GLASS CLOTH 1 7/8"X 36YD