
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 421 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Lead Foil |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Lead Foil |
| Thickness: | 0.0063" (6.3 mils, 0.160mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0023" (2.3 mils, 0.058mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm) |
| Width: | 1.75" (44.45mm) 1 3/4" |
| Length: | 108' (32.9m) 36 yds |
| Color: | Silver |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -60°F ~ 225°F (-50°C ~ 106°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 421 1.75" X 36YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ELECT AMB 1/2"X 2" 100/ROLL
TAPE DBL COAT WHT 1/2"X 8" 15/PK
TAPE ALUM FOIL 7"X 7 1/4" 25/RL
DC DC CONVERTER 15V 35W
SLIDE POT 1M OHM 0.1W TOP 30MM
TAPE LEAD FOIL SIL 1 3/4"X 36YDS
CONN JACK 1PORT 1000 BASE-T PCB