
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VHB™ 4951 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyester Film |
| Thickness: | 0.0450" (45.0 mils, 1.143mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0430" (43.0 mils, 1.092mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 0.50" (12.70mm) 1/2" |
| Length: | 8.00" (203.20mm) |
| Color: | White |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 4951 0.5" X 8"-15 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ALUM FOIL 7"X 7 1/4" 25/RL
SCOTCH DOUBLE SIDED TAPE 665-2P3
TAPE DBL COATED BLACK 1/4"X 5YDS
AC/DC CONVERTER +/-5V
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ HCSL
CONN RCPT HSG FMALE 37POS PNL MT
TAPE DBL COAT WHT 1/2"X 8" 15/PK