
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1218 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Insulating, High Temperature |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyimide |
| Thickness: | 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm) |
| Width: | 5.00" (127.00mm) |
| Length: | 1.25" (31.75mm) 1 1/4" |
| Color: | Amber |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 356°F (180°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 1218 5" X 1.25"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT GRAY 1"X 10" 15/PK
TAPE LAMINATING CLR 7/8"X 60YDS
TAPE ADHSV TRAN 2 1/2" DIA 100RL
RES ARRAY 13 RES 1.5K OHM 14SOIC
B302 7X10 BLK/BLU/WHT NOTICE SOU
TEM 13.16X13.16X2.16MM
TAPE INSUL AMB 5"X 1 1/4" 25/RL