
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 501FL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Laminating |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyethylene-Terephthalate (PET) |
| Thickness: | 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 0.88" (22.35mm) 7/8" |
| Length: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Color: | Clear |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3M 501FL 0.875" X 60YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE ADHSV TRAN 2 1/2" DIA 100RL
TAPE FILM CLR 9"X 9 1/4" 25/ROLL
TAPE ALUM FL 3/4"X 1 1/4" 250/RL
XTAL OSC XO 168.040678MHZ HCSL
PFC MEGAPAC
CONN PLUG MALE 19P GOLD SLDR CUP
TAPE LAMINATING CLR 7/8"X 60YDS