
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 8902 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Splicing |
| Adhesive: | Silicone Thermosetting |
| Backing, Carrier: | Polyester |
| Thickness: | 0.0034" (3.4 mils, 0.086mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0014" (1.4 mils, 0.036mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Width: | 1.00" (25.40mm) dia |
| Length: | - |
| Color: | Blue |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | -60°F ~ 400°F (-50°C ~ 204°C) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 8902 CIRCLE-1.000"-500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COAT 1 3/4" DIA 250/RL
TAPE DBL COAT 3 1/2" DIA 100/RL
TAPE DBL COATED CLEAR 1"X 1" 5PK
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS SMD
SLEEVE, 0.094 IN DIA X 0.75 IN W
GEARHEAD 1/10RATIO 80MM
TAPE SPLICING BLU 1" DIA 500/RL