Z20-40-LAN-L-U
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-20V
Catalog
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
DataSheet
Z20-40-LAN-L-U PDF
Type Description
Series:Z+
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Bench (AC to DC)
Voltage - Supply:85 ~ 265VAC
Voltage - Output:0 ~ 20VDC
Current - Output:0 ~ 40A
Display Type:Digital
Number of Characters:4 (2)
Number of Outputs:1
Size / Dimension:13.780" L x 4.134" W x 3.268" H (350.00mm x 105.00mm x 83.00mm)
Features:LAN, Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
Power (Watts):800W