A82-20250
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
CURR TRANSFORMER 250A 4-20MA DC
Catalog
Current Sense Transformers
DataSheet
A82-20250 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Frequency Range:40Hz ~ 1kHz
Type:Non-Invasive (Solid Core)
Current Rating (Amps):-
Inductance:-
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:-
Current Ratio:Chassis Mount
DC Resistance (DCR):3.740" L x 0.787" W (95.00mm x 20.00mm)
Ratings:2.657" (67.50mm)