B82801A1185A150
Description
TRANSFORMER CURRENT SENSE SMD
DataSheet
B82801A1185A150 PDF
Type Description
Series:B82801A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency Range:50kHz ~ 1MHz
Type:Invasive
Current Rating (Amps):1:150
Inductance:-
ET (Volt-Time):2.5mOhm Primary, 21Ohm Secondary
Turns Ratio - Primary:Secondary:-
Current Ratio:Surface Mount
DC Resistance (DCR):0.185" L x 0.138" W (4.70mm x 3.50mm)
Ratings:0.138" (3.50mm)