CCT272440-80-10-02
Description
CURR SENSE XFMR 80A CHAS MNT
DataSheet
CCT272440-80-10-02 PDF
Type:Non-Invasive (Split Core)
Current Rating (Amps):-
Inductance:3000:1
ET (Volt-Time):352Ohm
Turns Ratio - Primary:Secondary:-
Current Ratio:Chassis Mount
DC Resistance (DCR):1.201" L x 1.083" W (30.50mm x 27.50mm)
Ratings:1.634" (41.50mm)