B82801B0984A070
Description
CURR SENSE XFMR 1:70 SMD
DataSheet
B82801B0984A070 PDF
Type Description
Series:B82801B
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Frequency Range:50kHz ~ 1MHz
Type:Invasive
Current Rating (Amps):0.8mOhm Primary, 4.75Ohm Secondary
Inductance:-
ET (Volt-Time):Surface Mount
Turns Ratio - Primary:Secondary:0.280" L x 0.320" W (7.11mm x 8.13mm)
Current Ratio:0.200" (5.08mm)
DC Resistance (DCR):Gull Wing
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PE-51719NL
PE-51719NL
CURR SENSE XFMR 20A T/H
56200C
56200C
CURR SENSE XFMR 10A T/H
CURR SENSE XFMR 1:60 10A SMD