CT-0300-D10
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
CURR SENSE XFMR 300:5 DONUT
Catalog
Current Sense Transformers
DataSheet
CT-0300-D10 PDF
Type Description
Series:CT
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency Range:-
Type:Non-Invasive (Solid Core)
Current Rating (Amps):Free Hanging (In-Line)
Inductance:-
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:Wire Leads
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AS-112
AS-112
CURR SENSE XFMR 1:200CT 15A T/H
PA0368.125NLT
PA0368.125NLT
CURR SENSE XFMR 1:125 SMD
CST306-3A
CST306-3A
CURR SENSE XFMR 25A T/H
CT-0300-D10
CT-0300-D10
CURR SENSE XFMR 300:5 DONUT
XZFDGK14A2
XZFDGK14A2
DISPLAY 7SEG 0.56" DBL GRN 20SMD
LIGHT SCKT 10MM HI INTENST ASSY