PA1005.020QNL
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
CURR SENSE XFMR 1:20 20A SMD
Catalog
Current Sense Transformers
DataSheet
PA1005.020QNL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Frequency Range:50kHz ~ 1MHz
Type:Invasive
Current Rating (Amps):1:20
Inductance:-
ET (Volt-Time):0.75mOhm Primary, 550mOhm Secondary
Turns Ratio - Primary:Secondary:AEC-Q200
Current Ratio:Surface Mount
DC Resistance (DCR):0.284" L x 0.330" W (7.21mm x 8.38mm)
Ratings:0.217" (5.50mm)