CT-0300-F20
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
CURR SENSE XFMR 300:5 FOOTED
Catalog
Current Sense Transformers
DataSheet
CT-0300-F20 PDF
Type Description
Series:CT
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency Range:-
Type:Non-Invasive (Solid Core)
Current Rating (Amps):-
Inductance:-
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:Terminal Block
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CURR SENSE XFMR 1:40 10A SMD
56300C
56300C
CURR SENSE XFMR 10A T/H
PA1005.125NL
PA1005.125NL
CURR SENSE XFMR 1:125 20A SMD
GF0668
GF0668
SPEAKER 8OHM 3W TOP PORT 90DB
CT-0300-F20
CT-0300-F20
CURR SENSE XFMR 300:5 FOOTED
26547
NUT DRIVER HEX SOCKET 3/16" 6.1"