FS24-100-C2
Description
PWR XFMR LAMINATED 2.4VA TH
DataSheet
FS24-100-C2 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 12V, Series 24V
Current - Output (Max):Parallel 200mA, Series 100mA
Center Tap:No
Power - Max:2.4VA
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:34.93mm L x 28.58mm W
Height - Seated (Max):30.15mm