A41-130-230L
DataSheet
A41-130-230L PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 115V, Series 230V
Current - Output (Max):Parallel 1.14A, Series 570mA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:71.40mm L x 76.20mm W
Height - Seated (Max):85.70mm