A41-43-16L
DataSheet
A41-43-16L PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 8V, Series 16V
Current - Output (Max):Parallel 5.4A, Series 2.7A
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:79.40mm L x 54.40mm W
Height - Seated (Max):68.20mm