30-300-LPI
Manufacturer
Signal Transformer
VIGOR # :
Description
PWR XFMR SEMI-TORO 9VA TH
Catalog
Power Transformers
DataSheet
30-300-LPI PDF
Type Description
Series:LPI
Package:Box
Part Status:Active
Type:Semi-Toroidal
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 15V, Series 30V
Current - Output (Max):Parallel 600mA, Series 300mA
Primary Winding(s):Dual
Secondary Winding(s):Dual
Center Tap:No
Power - Max:9VA
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:60.20mm L x 42.10mm W
Height - Seated (Max):27.40mm
Voltage - Isolation:4000Vrms
Weight:0.51 lb (231.33 g)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
160G28
160G28
PWR XFMR LAMINATED 10VA TH
VPT230-430
VPT230-430
PWR XFMR TORO 100VA CHAS MT
162G24
162G24
PWR XFMR LAMINATED 12VA TH
30-300-LPI
30-300-LPI
PWR XFMR SEMI-TORO 9VA TH
CHICAGO GRIP FOR PVC-COVERED CON
AP-MSD512IDI-1T
AP-MSD512IDI-1T
MEMORY CARD MICROSD 512MB SLC
CONN HDR STRIP FORK 25POS GOLD