DPC-10-440
Description
PWR XFMR LAMINATED 4.4VA TH
DataSheet
DPC-10-440 PDF
Type Description
Series:DPC
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 5V, Series 10V
Current - Output (Max):Parallel 880mA, Series 440mA
Center Tap:No
Power - Max:4.4VA
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:41.30mm L x 31.80mm W
Height - Seated (Max):34.92mm
Voltage - Isolation:1500Vrms
Weight:0.313 lb (141.97 g)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
R8216NL
R8216NL
TRANSFORMER PLANAR 860UH
PWR XFMR LAMINATED 6VA CHAS MT
IF-2-10
IF-2-10
PWR XFMR SEMI-TORO 2VA TH
SWM12-9-EH-P6R
SWM12-9-EH-P6R
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W
DPC-10-440
DPC-10-440
PWR XFMR LAMINATED 4.4VA TH
FLOATING SHEAR
RFN-1005-C2S
RFN-1005-C2S
N MALE CRIMP; 50 OHMS