VPL16-600
Description
PWR XFMR LAMINATED 10.0VA CHAS
DataSheet
VPL16-600 PDF
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):16V
Current - Output (Max):630mA
Center Tap:No
Power - Max:10.0VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:36.52mm L x 71.44mm W
Height - Seated (Max):44.45mm