A41-80-20A21
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
DataSheet
A41-80-20A21 PDF
Type Description
Series:International High Power
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 10V, Series 20V
Current - Output (Max):Parallel 8A, Series 4A
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Solder, Quick Connect
Size / Dimension:63.50mm L x 77.47mm W
Height - Seated (Max):60.32mm