S558-5999-AF-F
Manufacturer
Bel Fuse, Inc.
VIGOR # :
Description
MODULE XFRMR LAN 10/100B-TX SMD
Catalog
Pulse Transformers
DataSheet
S558-5999-AF-F PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Transformer Type:LAN 10/100 Base-T
Inductance:350µH
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:1CT:1CT Transmitter, 1CT:1CT Receiver
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:1.100" L x 0.476" W (27.94mm x 12.09mm)
Height - Seated (Max):0.236" (5.99mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C