GC30E-6P1J
Description
BATT CHARGER DESKTOP 28.6V 1.04A
DataSheet
GC30E-6P1J PDF
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:28.6V
Charge Current - Max:1.04A
Charge Time:-
Voltage - Input:90 ~ 264VAC
Power - Max:30W
Size / Dimension:4.23" L x 2.64" W x 1.42" H (107.5mm x 67.0mm x 36.0mm)
Mounting Type:Desktop
Termination Style:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm Female