BC-CTP-091208
Description
BOX PC CLEAR 4.72"L X 3.54"W
DataSheet
BC-CTP-091208 PDF
Container Type:Box
Size / Dimension:4.724" L x 3.543" W (120.00mm x 90.00mm)
Height:3.346" (85.00mm)
Area (L x W):16.7in² (108cm²)
Color:Light Gray, Clear Cover
Thickness:0.126" (3.20mm)
Features:Flame Retardant, Hinged, Latches, Lockable, Sealing Gasket
Ratings:IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A