Q-2P01Q0005006I
Description
SMA-RJB/MMCX-SP G316 6I
DataSheet
Q-2P01Q0005006I PDF
Part Status:Active
Style:SMA to MMCX
1st Connector:SMA Jack, Right Angle
2nd Connector:MMCX Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:6.000" (152.40mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz