18UL1015STRGRE25
Description
HOOK-UP STRND 18AWG 600V GRN 25'
DataSheet
18UL1015STRGRE25 PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:18 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.110" (2.79mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.030" (0.76mm)
Length:25.00' (7.62m)
Voltage:600V
Operating Temperature:105°C