28UL1007STRBRO
Description
HOOK-UP STRND 28AWG 300V BROWN
DataSheet
28UL1007STRBRO PDF
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:28 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:0.046" (1.17mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:100.0' (30.5m)
Voltage:300V
Operating Temperature:105°C