EEE-HA1E331UP
VIGOR # :
937882
Description
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD
DataSheet
EEE-HA1E331UP PDF
Part Status:Active
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:180 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:306 mA @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)