MAL212517821E3
VIGOR # :
968048
Description
820UF 40V 12,5X30
DataSheet
MAL212517821E3 PDF
Type Description
Series:125 ALS
Package:Box
Part Status:Active
Capacitance:820 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:40 V
ESR (Equivalent Series Resistance):175mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Polarization:Polar
Ratings:-
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:650 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:910 mA @ 10 kHz
Impedance:180 mOhms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.492" Dia x 1.181" L (12.50mm x 30.00mm)