EEF-SX0G820ER
Description
CAP ALUM POLY 82UF 20% 4V SMD
DataSheet
EEF-SX0G820ER PDF
Type Description
Series:SP-Cap SX
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Polymer
Capacitance:82 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):9mOhm
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:6.3 A @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Surface Mount Land Size:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)